Krużganek na drodze – Zapis 80

Sen z 01.05.2020
Widziałam ojca, byliśmy na skrzyżowaniu, tam gdzie ostatnio widziałam wypadki drogowe (Zaburzam energie na tranzytach – Zapis 73). Kazał się wieźć na rowerze w górę wsi. Ja znam tą drogę i tam jest tak stromo, że widziałam oczami wyobraźni, jak sapię i się męczę. A ojcu tak się spieszyło, powiedziałam że jeszcze muszę coś załatwić i weszłam do małej kapliczki na skrzyżowaniu. Była tam stara szafa z jasnego drzewa, w środku ubrania, kilka sztuk na wieszaku, reszta rzucona na spodzie.
Zaczęłam przebierać, bo chciałam sobie coś poszukać w takich żywych kolorach. Widziałam popielatą sukienkę jak z lnu, dwie identyczne jak bliźniaczki i taką ładną w pięknym niebieskim kolorze, ale nic nie wybrałam, bo to były moje stare łachy 😉 w których już od lat nie chodzę.
Jak wyszłam, to jakaś kobieta zapytałam mnie, z którego roku ta kapliczka, powiedziałam, że nie wiem, ale ona powiedziała, że już widzi i że jest z 1600 ileś tam. Ojca już nie było, pojechał tym moim rowerem sam, zaczęłam więc iść na nogach pod górę. Na drodze był remont, ziemia była rozkopana i coś naprawiali w nawierzchni, dodatkowo droga miała ażurowe łukowate sklepienie jak piękny krużganek. Wyglądało to trochę jak romantyczny tunel. Pomyślała, że i tak musiałabym prowadzić ten rower, bo nie ma jak jechać.