Białe pranie – Zapis 642

Sen z 07.12.2023

 

Widziałam wielkie loże, w kształcie serca. Wyłożone białą miękką pościelą z falbanką. Ktoś to dla mnie przygotował, ale jako wyobrażenie. Nie było raczej częścią wyposażenia. Tylko tyle, że te wyobrażenia były jak realne.

Znalazłam się na strychu w moim domu rodzinnym. Drzwi od zachodu były otwarte i wpuszczały sporo światła. Na bieliźnianym sznurze wisiały tylko białe ubrania. Były to koszule i lekka biała sukienka, nawet podobna do tej którą kupiłam ostatnio. Męską koszula która tam wisiał była przygotowana dla męskiego potomka. Pretendenta do tronu w następnej kolejności.

Nie wiem skąd ta pewność, chyba ktoś to mi powiedział jak trzymałam ją za rękaw. W razie gdyby Brat zrezygnował, lub nie będzie mógł pełnić służby, właściciel tej koszuli wchodzi ma tron.

Pranie poruszało się lekko na wietrze który wpadał przez otwarte drzwi. Sukienka musiała być moja, ale koszula nie wiem. Tak jakby należała do przeciwstawnej warstwy społecznej niż moja. Tak jakby sukienka była z plebsu, a koszula z arystokracji.